Guam Crema Corpo Anti-Eta’ Effetto Stirante della Pelle

0 Orders
#Guam 010
Out of stock

Description

Guam Crema Corpo Anti-Eta’ Effetto Stirante della Pelle

Trajtim specifik për trupin.
Kombinon algat Guam me oligoelemente dhe substanca antioksiduese të gjeneratës së fundit, për të parandaluar plakjen e lëkurës dhe kundërshtuar veprimin e radikaleve të lira.

Oligopeptidet pakësojnë rrudhat dhe i japin shkëlqim lëkurës.

Kremi hidraton dhe zbut lëkurën, rigjeneron dhe ristrukturon shtresën e jashtme mbrojtëse të saj dhe e relakson atë.

Përdorimi:

Aplikohet kremi në të gjithë trupin në mëngjes dhe në darkë.
Masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.
Rekomandohet të përdoret çdo ditë.

Përbërësit:

Principe aktive:
antioksidues, oligopeptide, nannochloropsis oculata, polisaharide të algave kafe, mikroalga Chlorella vulgaris

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Crema Corpo Anti-Eta’ Effetto Stirante della Pelle”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by