Guam Crema Rassodante Interno Coscie e Braccia

0 Orders
#Guam 012
Out of stock
4,160L

Out of stock

Description

Guam Crema Rassodante Interno Coscie e Braccia

Trajtim specifik për zonat e lëkurës që i nënshtrohen fenomenit të ”relaksimit” (humbjes së elasticitetit).

Kremi mbron qelizat nga stresi oksidativ, hidraton lëkurën dhe e bën më elastike.

Përmban:
-frutat e bimës Kigelia africana,e pasur me flavonoide dhe fitosterole, që rrit elasticitetin e lëkurës dhe i jep asaj shkëlqim;
-nannochloropsis oculata, një mikroalgë që ka efekt të tendosë lëkurën dhe ta mbrojë nga stresi oksidativ;

-polisaharide të algave brune, ujë deti, aminoacide me efekt të lartë hidratues.

Me vetëm disa përdorime pamja e krahëve dhe kofshëve tuaja do përmirësohet dukshëm.

Përdorimi:

Aplikohet një dozë kremi
në zonat e interesuara të trupit në mëngjes dhe në darkë, dhe masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit:

Kigelia africana,
Nannochloropsis oculata,Polisaccaride,microalga Chlorella vulgaris, aqua marina,

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Crema Rassodante Interno Coscie e Braccia”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by