Guam Crema Viso 24H Idratazione Profonda

0 Orders
#Guam 013
Out of stock
3,120L

Out of stock

Description

Guam Crema Viso 24H Idratazione Profonda

Trajtimi ideal për çdo lloj lëkure.
Kombinimi i acidit hialuronik me ekstraktet e algave Guam dhe nanosferat dermoaktive, mundëson një hidratim gradual të lëkurës, si në sipërfaqe ashtu dhe në thellësi.

Nanosferat dermoaktive ”ngjiten” te keratinocitet dhe i stimulojnë ato për të prodhuar keratinë dhe në shtresat më të thella të lëkurës. Forcohet barriera mbrojtëse e lëkurës dhe rritet niveli i hidratimit të saj.

Me vetëm disa aplikime do të shihni që lëkura juaj është më e hidratuar, më e freskët dhe me më shumë shkëlqim.

I testuar për nikel.

I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Aplikohet kremi në zonën e fytyrës dhe qafës të pastruara paraprakisht.
Masazhohet deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.

Përbërësit:

Acido jaluronico, nanosfere dermoattive ad azione idratante, estratto bioactivity acqua madre, estratto di microalga neochloris oleabundans

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Crema Viso 24H Idratazione Profonda”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by