Guam Dima-Calo Saziante

0 Orders
#Guam 015
In stock
5,200L

Description

Guam Dima-Calo Saziante

20 bustina

Suplement ushqyes që kombinon esktraktet e algave wakam, kromin, psilliumin, fibrat e grurit, glukomananin dhe gomën guar për të dhënë një ndikim pozitiv në humbjen në peshë.

Dima-calo rrit volumin e masës ushqimore në stomak, duke dhënë një ndjesi ngopjeje.
Kromi ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.
Algat wakame ndihmojnë për ekuilibrimin e peshës trupore, kurse tërshëra ndihmon në tanzitin gastrointestinal.
Ka ëmbëlsues.

Përdorimi:

Rekomandohet të pihet një bustinë e tretur në një gotë me rreth 200ml ujë në temperaturë ambjenti, 20 minuta para vakteve ushqimore.
Rekomandohet të mos përdoret për periudha më shumë se 3 javore.
Produkti merret të paktën 2 orë larg nga medikamentet e tjera.
Produkti nuk zëvëndëson dietën ushqimore normale.

Përbërësit:

Alga wakame,
Cromo, Psillio, Farina di Carrube, Fibra di Avena, Glucomannano, Gomma di Guar

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Dima-Calo Saziante”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by