Guam Duo Crema Smagliature Seno Corpo

0 Orders
#Guam 016
Out of stock
3,640L

Out of stock

Description

Guam Duo Crema Smagliature Seno Corpo

Kremi rrit elasticitetin dhe
tonicitetin e lëkurës, lufton strijat ekzistuese dhe parandalon formimin e strijave të reja.

Kjo arrihet në sajë të kombinimit sinergjik të algës së gjelbër Chlorella Vulgaris me ujë nga burimi detar Noirmoutier.

Kremi përdoret:
-pas ndërhyrjeve kirurgjike estetike në gjoks;
-gjatë dietave ushqimore që synojnë rënien në peshë;
-gjatë shtatzënisë.

Absorbohet lehtësisht nga lëkura dhe nuk e lë atë të yndyrshme.
Rezultatet e para vihen re pas 28 ditësh përdorim.

Përdorimi:

Aplikohet një sasi e bollshme e kremit në zonat ku janë shfaqur strijat dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.
Rekomandohet të përdoret dy herë në ditë.
Mos e përdorni kremin në plagë të hapur.

Përbërësit:

Përbërësit kryesorë aktivë:
-alga e gjelbër Chlorella Vulgaris;
-ujë nga burimi detar Noirmoutier.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Duo Crema Smagliature Seno Corpo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by