Guam Fanghi D’alga Formula a Freddo

0 Orders
#Guam 017
In stock
5,850L

Description

Guam Fanghi D’alga Formula a Freddo

Baltë natyrale, efektive me veprim konkret në:
-humbjen e masës së kofshës;
-rritjen e elasticitetit dhe tonifikimin e lëkurës.

Kombinimi i algave Guam me ekstrakte bimore dhe vajra esenciale vepron kundër celulitit dhe indit dhjamor të lëkurës.
Përmirëson gjendjen dhe aspektin estetik të këmbëve të enjtura dhe të lodhura.
Tonifikon dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

E indikuar për t’u përdorur gjatë periudhës verore, pasi krahas veprimit anti-celulit i jep dhe një ndjesi freskie lëkurë suaj.
Efektshmëria e baltës është vërtetuar klinikisht me metoda instrumentale.

Përdorimi:

Rekomandohet të përzihet mirë produkti para se të përdoret.
Aplikohet balta me masazh të lehtë në zonat e interesuara të trupit dhe i vendoset sipër një letër kuzhine.
Lihet në qetësi për 45 minuta e më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Për një trajtim më të plotë pas tij aplikohet në zonat e interesuara dhe xhel-kremi me alga Guam formula në të ftohtë.
Përdoret të paktën për 6 javë rresht.

Përbërësit:

Alghe Guam,
Argilla, fitoestratti di Edera, Ippocastano, Fucus. Oli essenziali di Limone e Origano. Mentolo.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Fanghi D’alga Formula a Freddo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by