Guam Fanghi Pelli Sensibili e/o Capillari Fragili

0 Orders
#Guam 018
In stock
7,280L

Description

Guam Fanghi Pelli Sensibili e/o Capillari Fragili

Formulim i krijuar posaçërisht për të arritur që me aplikimet e para rezultate kundër celulitit dhe indit dhjamor në zonën e kofshëve dhe vitheve, te personat me një lëkurë të ndjeshme dhe kapilarë të dobët.

Prania e glukozaminoglikaneve, prekursorë të acidit hialuronik, favorizon drenimin e lëngjeve.

Antocianet kanë veti antioksiduese dhe favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut.
Formulimi rrit elasticitetin e lëkurës dhe njëkohësisht e bën atë më të butë.

Përdorimi:

1-Përzihet para përdorimit. Aplikohet balta me një masazh të lehtë në zonat e interesuara të trupit.
2)Mbështillet zona ku aplikuat produktin me një letër kuzhine dhe lihet të veprojë për 45 minuta.
3)Për një trajtim më të kompletuar aplikoni me masazh, xhelin e linjës Guam Duo në zonat e interesuara.

Përbërësit:

GLICOXANTINE,

GLICOSAMMINOGLICANI IDROLIZZATI,SUCCO DI EMPETRUM NIGRUM (ERICA A BACCHE), ANTOCIANI,

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Fanghi Pelli Sensibili e/o Capillari Fragili”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by