Guam il Leggins Active Traspirante

0 Orders
#Guam 020
In stock
7,500L

Description

Guam il Leggins Active Traspirante

Streçet Guam tonifikojnë dhe rimodelojnë zonën e kofshëve dhe të vitheve.

Janë krijuar duke u bazuar në teknologjinë GUAM-ENAMA.
Streçet shfrytëzojnë teknologjinë e mikroinkapsulimit të algave Guam me çlirim në mënyrë graduale dhe benefitet e rrezeve infra të kuqe (F.I.R).
Materiali i përdorur EMANA është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, që absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e përçojnë atë në formë të rrezatimit infra të kuq të largët.
Kristalet e mineraleve bioaktive favorizojnë mikroqarkullimin.

Streçet ruajnë efektin e tyre tonifikues dhe rimodelues dhe pas shumë larjesh.
Rekomandohet që pas disa javësh të përdorimit të streçeve, për të ruajtur efektin anti-celulit të tyrë është mirë që veshja e tyre të kombinohet me përdorimin e Guam Fangocrema.

Janë të rehatshme dhe me ngjyrë të zezë.

 

Masa L/XL (46-50)
Perimetri i belit 84 – 96 cm
Perimetri i vitheve 110 – 122cm.

Përdorimi:

Streçet vishen të paktën 6 orë në ditë për 30 ditë rresht.
Mund të përdoren pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në 40˚C.

Përbërësit:

Aqua, Capric
Caprylic Triglyceride, Laminaria Digitata Polvere.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam il Leggins Active Traspirante”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by