Guam il Leggins Massagiante Sport

0 Orders
#Guam 021
In stock
7,150L

Description

Guam il Leggins Massagiante Sport

Streçe të përbëra nga një material elastik, të përshtashme për t’u veshur gjatë aktiviteteve fizike.
Janë të rehatshme dhe plotësisht mbuluese.

Streçet kanë një strukturë me valëzime (disa zona janë me reliev, disa të tjera të sheshta) me qëllim që të stimulohet mikroqarkullimi.
Janë krijuar duke u bazuar në teknologjinë GUAM-ENAMA.
Streçet shfrytëzojnë teknologjinë e mikroinkapsulimit të algave Guam me çlirim në mënyrë graduale dhe benefitet e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR).
Materiali i përdorur EMANA është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet aktive të mineraleve favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut dhe duke qënë se janë të integruara me streçet e ruajnë veprimin e tyre pothuajse gjatë gjithë jetëgjatësisë së streçeve.

Algat e mikroinkapsuluara çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë veprimin e tyre dhe pas disa javësh përdorim.
Streçet tonifikojnë lëkurën, pakësojnë celulitin dhe kanë efekt rimodelues.

Nuk përdoren gjatë shtatzënisë.
Ngjyrë e zezë.
Masa L/XL (46-50)
Perimetri i belit 84 – 96 cm
Perimetri i vitheve 110 – 122 cm

Përdorimi:

Streçet vishen 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoren pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në 40 ˚ C.

Përbërësit:

Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Laminaria Digitata Powder

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam il Leggins Massagiante Sport”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by