Guam Il Leggins Pinocchietto FIR

0 Orders
#Guam 022
In stock
6,500L

Description

Guam Il Leggins Pinocchietto FIR

Streçe Guam të përbëra nga një copë e hollë, të përshtatshme për t’u veshur gjatë përditshmërisë ose gjatë periudhës kur merreni me sport.
Kanë për qëllim:
-të pakësojnë celulitin;
-të rrisin tonicitetin e lëkurës;
-të rrisin elasticitetin e lëkurës;
-të favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut.
Janë krijuar duke u bazuar në teknologjinë GUAM-ENAMA.
Streçet shfrytëzojnë teknologjinë e mikroinkapsulimit të algave Guam me çlirim në mënyrë graduale dhe benefitet e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR).

Materiali i përdorur EMANA është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet aktive të mineraleve favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut dhe duke qënë se janë të integruara me streçet e ruajnë veprimin e tyre pothuajse gjatë gjithë jetëgjatësisë së streçeve.

Algat e mikroinkapsuluara çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë veprimin e tyre dhe pas disa javësh përdorim. Rekomandohet që në këtë periudhë të përdoret bashkë me streçet dhe një produkt i linjës Fangocrema Guam.

I çertifikuar nga Oeko-Tex® Classe I.
Ngjyrë e zezë.
Masa S/M (42-44)
Perimetri i belit 68 – 80 cm
Perimetri i vitheve 94 – 106 cm

Përdorimi:

Streçet vishen 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoren pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në temperaturë jo më të lartë se 40 ˚ C.
Nuk behet proçesi i centrifugës.
Nuk vendosen në tharësen e rrobave.
Nuk hekurosen.

Përbërësit:

Aqua, Capric Caprylic Triglyceride, Laminaria Digitata Powder.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Il Leggins Pinocchietto FIR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by