Guam InthensoBurro Corpo Fondente

0 Orders
#Guam 025
In stock
5,850L

Description

Guam InthensoBurro Corpo Fondente

Produkt inovativ me një teksturë të trashë, që rekomandohet të përdoret në lëkurë të thatë dhe shumë të thatë.

Përmban ekstraktet e algave Guam dhe një përzjerje dyllrash natyrale që hidratojnë thellësisht lëkurën.
Përmban përqëndrime të larta të gjalpit Karite dhe Cupuacu, çka e bën atë efikas dhe për lëkurat më të dehidratuara.

Rrit elasticitetin, tonicitetin, shkëlqimin e lëkurës dhe e bën atë më kompakte.

Pa parabene.
Pa lanolinë.
Pa produkte me origjinë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet kremi në
të gjithë trupin dhe masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.
Për një efekt më të dukshëm aplikoni kremin në të gjithë trupin 15 minuta para se të bëni dush.

Përbërësit:

Alghe marine
GUAM, Burro di Karitè e Cupuaçu, Canna da Zucchero, Complesso Rassodante Vegetale.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam InthensoBurro Corpo Fondente”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by