Guam Micro BioCellulaire Crema Collo e Decolte

0 Orders
#Guam 027
In stock
3,900L

Description

Guam Micro BioCellulaire Crema Collo e Decolte

Trajtim anti-rrudhë për zonën e qafës dhe dekoltesë.
I përshtatshëm për çdo lloj lëkure, por kryesisht i rekomanduar për lëkurë mature.

Kombinimi i algave Guam me njw bimw detare (Menyanthers trifolata) ka një efekt rigjenerues dhe antioksidant të fuqishëm për lëkurën duke ruajtur njëkohësisht nivelin normal të hidratimit të saj.
Rrit elasticitetin e lëkurës duke mbrojtur fibrat e kolagjenit dhe duke nxitur prodhimin e tij.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabenë.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Rekomandohet përdorimi i kremit në mëngjes dhe në darkë.
Aplikohet një sasi e mjaftueshme kremi dhe masazhohet lehtësisht, deri në absorbim të plotë, me lëvizje nga baza e qafës drejt mjekrës.

Përbërësit:

ESTRATTO
BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, PLANCTON MARINO, OLIO DI JOJOBA DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, ALGA BRUNA E MICROALGA CHLORELLA VULGARIS, ESTRATTO DI TRIFOGLIO D’ACQUA (MENYANTHES TRIFOLIATA).

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro BioCellulaire Crema Collo e Decolte”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by