Guam Micro BioCellulaire Crema Contorno Occhi

0 Orders
#Guam 026
In stock
2,860L

Description

Guam Micro BioCellulaire Crema Contorno Occhi

Formulim i krijuar posaçërisht për zonën delikate rreth syve.

Përmban ekstrakte vegjetale biologjike, të cilat të kombinuara me kafeinë dhe algat detare Guam vonojnë proçesin e plakjes së lëkurës dhe bëjnë më pak të dukshme shenjat e lodhjes.

Lëkura është më e hidratuar, më e butë dhe me më shumë shkëlqim.
Kremi i duhur që parandalon formimin e rrudhave të reja, pakëson ato ekzistuese dhe rrit elasticitetin e lëkurës.
Nuk përmban parafinë.

Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet një sasi e vogël kremi në zonën rreth syve dhe në qepalla, në mëngjes dhe në darkë.
Masazhohet lehtësisht deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit:

ESTRATTO BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, COMPLESSO RITARDANTE D’INVECCHIAMENTO, CAFFEINA, PLANCTON MARINO, ESTRATTO DI MELILOTO DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, ESTRATTO DI TIGLIO DA AGRICOLTURA BIOLOGICA.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro BioCellulaire Crema Contorno Occhi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by