Guam Micro Biocellulaire Crema Lifting Antirughe Viso

0 Orders
#Guam 028
In stock
5,460L

Description

Guam Micro Biocellulaire Crema Lifting Antirughe Viso

Kremi anti-rrudhë Guam rigjeneron dhe rimodelon lëkurën, duke dhënë një efekt anti-rrudhë të menjëhershëm.

Kombinimi i ekstrakteve të algave të kuqe me planktonin detar dhe vajin jojoba, në sajë të vetive antioksiduese zbeh shenjat e lodhjes dhe pakëson skuqjet e lëkurës.
Formulimi përmban dhe disa aminoacide (peptide), të cilat relaksojnë muskujt e fytyrës, duke i bërë më pak të dukshme rrudhat e mimikës.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Kremi aplikohet në fytyrën e pastruar paraprakisht. Masazhohet deri në absorbim të plotë dhe përhapje të njëtrajtshme.
Rekomandohet të përdoret gjatë ditës.
Mund të përdoret pas proçedurave estetike, për të zgjatur efektin anti-rrudhë të tyre.

Përbërësit:

ESTRATTO
BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, ESTRATTO DI ALGA ROSSA (CHONDRUS CRISPUS), PLANCTON MARINO, OLIO DI JOJOBA DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, FILTRI SOLARI, CATENA DI AMMINOACIDI (PEPTIDI).

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro Biocellulaire Crema Lifting Antirughe Viso”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by