Guam Micro BioCellulaire CremaContorno Labbra

0 Orders
#Guam 029
In stock
3,250L

Description

Guam Micro BioCellulaire CremaContorno Labbra

Krem me efekt hidratues, volumizues dhe anti-rrudhë.
Zgjedhja e duhur për të luftuar rrudhat e krijuara në zonën rreth buzëve, duke qënë një zonë tepër e prirur për të krijuar rrudha.

Kombinimi i ekstrakteve bioaktive të algave Guam me ekstrakte biologjike të çertifikuara, bën që kremi të hidratojë lëkurën deri në shtresat më të thella të saj.

Rritet toniciteti i lëkurës, rrudhat mbushen dhe buzët duken me më shumë volum.

Pa parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabenë.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Vendoset një sasi e vogël kremi në zonën rreth buzëve dhe masazhohet lehtësisht deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit:

ESTRATTO BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, PLANCTON MARINO, CAMOMILLA MARITTIMA, OLIO DI JOJOBA DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, OLIO DI BAOBAB DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, BURRO DI KARITÈ, BURRO DI CACAO DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, ESTRATTO DI PORTULACA PILOSA E PEPTIDE.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro BioCellulaire CremaContorno Labbra”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by