Guam Micro BioCellulaire Gel Detergente Viso Pelli Grasse e Miste

0 Orders
#Guam 030
In stock
4,160L

Description

Guam Micro BioCellulaire Gel Detergente Viso Pelli Grasse e Miste

Xhel delikat me lëkurën.
Pastron plotësisht lëkurën nga papastërtitë, pa e irrituar atë.

Kombinimi i ekstrakteve të algave Guam me plankton dhe esktraktet e ftoit, rregullon prodhimin e yndyrës nga lëkura, duke pakësuar kështu pikat e zeza.

Ka veti adstrigjene (ngushton poret).
Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet në fytyrën e njomur paraprakisht, në mëngjes dhe në darkë.
Masazhohet lehtësisht për pak minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit:

ESTRATTO BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, ACQUA AROMATICA BIOLOGICA DI ARANCIA ROSSA (CITRUS SENENSIS), PLANCTON MARINO, ESTRATTO TITOLATO DI MELA COTOGNA, COMPOSTO MARINO A BASE DI ALGHE.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro BioCellulaire Gel Detergente Viso Pelli Grasse e Miste”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by