Guam Micro Biocellulaire Latte Detergente Pelli Normali Secche

0 Orders
#Guam 031
In stock
3,250L

Description

Guam Micro Biocellulaire Latte Detergente Pelli Normali Secche

Formulim në trajtë emulsioni që heq make-up-in dhe papastërtitë e tjera nga lëkura.
Hidraton lëkurën dhe i dhuron asaj butësi.

Kjo arrihet në sajë të kombinimit të ekstrakteve të algave me ekstrakte biologjike të çertifikuara.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe në zonën e qafës.
Rekomandohet të shoqërohet me tonikun Guam për lëkurë normale në të thatë.

Përbërësit:

ESTRATTO
BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, ESTRATTO DI ALGA ROSSA (CHONDRUS CRISPUS), ESTRATTO GLICERICO DI NINFEA (NYMPHEAEA ALBA), PLANCTON MARINO, ACQUA AROMATICA BIOLOGICA DI ARANCIA ROSSA (CITRUS SENENSIS), OLIO DI JOJOBA DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, OLIO DI BAOBAB DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, BURRO KARITE’, BURRO DI CACAO DA AGRICOLTURA BIOLOGICA.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro Biocellulaire Latte Detergente Pelli Normali Secche”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by