Guam Micro BioCellulaire Maschera Peeling Enzimatico

0 Orders
#Guam 032
In stock
4,550L

Description

Guam Micro BioCellulaire Maschera Peeling Enzimatico

Maska ideale për hidratim, shkëlqim dhe tonifikim të lëkurës.
Në sajë të enzimave që përmban nxit proçesin e eksfolimit dhe deskuamimit të epitelit.

Kombinimi i ekstrakteve të algave Guam me ekstraktet e bimëve, rigjeneron barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e hidraton atë.
Lëkura rifiton vitalitet dhe freski.

E përshtatshme për çdo lloj lëkure.
Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Rekomandohet të përdoret 2 herë në javë, në zonën e fytyrës dhe qafës.
Lihet rreth 10 minuta dhe teprica largohet me një pambuk.
Nuk shpëlahet.

Përbërësit:

extract of bioactive GUAM BioActivity kelp, water, organic blood orange (Citrus Senensis), an extract of microalgae plankton, organic jojoba oil, shea butter, papain, humidifiers.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro BioCellulaire Maschera Peeling Enzimatico”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by