Guam Micro BioCellulaire Tonico Pelli Grasse e Miste

0 Orders
#Guam 001
In stock
2,860L

Description

Guam Micro BioCellulaire Tonico Pelli Grasse e Miste

Tonik i formuluar nga kombinimi i ekstrakteve bioaktive të algave Guam, me ekstrakte biologjike të çertifikuara.

Ka për qëllim:
-të pastrojë lëkurën;
-të pakësojë prodhimin e yndyrës nga lëkura;
-t’i ofrojë asaj një pamje mat të menjëhershme;
-të ngushtojë poret;
-të riekuilibrojë pH e lëkurës.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabenë.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Rekomandohet të aplikohet në fytyrë nëpërmjet një tamponi pambuku në mëngjes dhe në darkë.
Mund të kombinohet me larësin Dermopurificante Guam.

Përbërësit:

ESTRATTO
BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, ACQUA AROMATICA BIOLOGICA DI ARANCIA ROSSA (CITRUS SENENSIS), PLANCTON MARINO, ESTRATTO MARINO A BASE DI ALGHE, ESTRATTO TITOLATO DI MELA COTOGNA

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro BioCellulaire Tonico Pelli Grasse e Miste”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by