Guam Micro Biocellulaire Tonico Pelli Normali e Secche

0 Orders
#Guam 033
In stock
2,860L

Description

Guam Micro Biocellulaire Tonico Pelli Normali e Secche

Tonik i përshtatshëm për lëkurë normale në të thatë.
Largon papastërtitë nga lëkura, hidraton lëkurën dhe e freskon atë.

Përbërësit aktivë rigjenerojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës, synojnë të pakësojnë skuqjen dhe të minimizojnë parregullsitë e saj.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabene.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet nëpërmjet një pambuku në fytyrë në mëngjes dhe në darkë, pas pastrimit paraprak të fytyrës me qumështin pastrues të së njëjtës linjë.

Përbërësit:

ESTRATTO
BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, ESTRATTO DI ALGA ROSSA (CHONDRUS CRISPUS), ESTRATTO GLICERICO DI NINFEA (NYMPHEAEA ALBA), PLANCTON MARINO, ACQUA AROMATICA BIOLOGICA DI ARANCIA ROSSA (CITRUS SENENSIS).

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Micro Biocellulaire Tonico Pelli Normali e Secche”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by