Guam MicroBiocellulaire Maschera Viso Gel Esfoliante a Strappo

0 Orders
#Guam 034
Out of stock
3,328L

Out of stock

Description

Guam MicroBiocellulaire Maschera Viso Gel Esfoliante a Strappo

Maska me tërheqje e Guam ka për qëllim:
-të ushqejë lëkurën;
-ta hidratojë atë;
-t’I rikthejë lëkurës shkëlqimin e humbur.

Prania në formulim e alfa-hidroxi acideve në përqindje të lartë nxit proçesin e turn over-it qelizor dhe ndikon pozitivisht në zbehjen e njollave të errëta të lëkurës.

Ekstrakti i planktonit, i kombinuar me ekstraktet e aloe verës, passiflorës dhe ribes nero, me prejardhje nga agrikultura biologjike hidratojnë lëkurën dhe rigjenerojnë shtresat e dëmtuara të saj.
Maska shfaq një efekt të lehtë anti rrudhë.

Nuk përmban parafinë.
Pa vajra minerale.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.
Pa SLS, SLES, PEG.
Pa parabenë.
Pa derivate me natyrë shtazore.
I testuar për nikel.

Përdorimi:

Aplikohet një shtresë uniforme e maskës në të gjithë fytyrën, me përjashtim të zonës rreth syve. Lihet 20 minuta dhe më pas largohet me tërheqje.
Për një efekt më të fuqishëm, vendoset një sasi më e bollshme e maskës në fytyrë dhe lihet për 35 minuta.
Evitohet kontakti me sytë dhe mukozat. Rekomandohet të shmanget ekspozimi në diell pas aplikimit.

Përbërësit

ESTRATTO
BIOACTIVITY DI LAMINARIA DIGITATA, ALFA-IDROSSIACIDI (ACIDO GLICOLICO, MANDELICO, LATTICO, TARTARICO, CITRICO), PLANCTON MARINO, ESTRATTO DI ALOE DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, ESTRATTO DI PASSIFLORA DA AGRICOLTURA BIOLOGICA, ESTRATTO DI RIBES NERO DA AGRICOLTURA BIOLOGICA.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam MicroBiocellulaire Maschera Viso Gel Esfoliante a Strappo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by