Guam Panty Ventre Piatto

0 Orders
#Guam 036
Out of stock
5,200L

Out of stock

Description

Guam Panty Ventre Piatto

Korse me efekt:
-tonifikues;
-rimodelues;
-zvogëlues të barkut;
-përmirësues të mikroqarkullimit të gjakut.

Korseja është përftuar nga kombinimi i teknologjisë GUAM-EMANA.
Materiali i përdorur Emana, është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet e mineraleve përmirësojnë mikroqarkullimin e gjakut në nivel kutan. Duke qënë se janë të integruara në materialin e korsesë, këto kristale e ushtrojnë veprimin e tyre gjatë gjithë kohës që ju e përdorni atë.

Korseja përmban algat Guam dhe kafeinë të mikroinkapsuluara, të cilat çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë efektin e tyre dhe pas disa javësh përdorimi.
Në pjesën e sipërme janë prej silikoni, çka e bën të qëndrueshme.
Korseja është shumë e rehatshme dhe mundëson të lëvizësh lirisht.

Të çertifikuara nga Oeko-Tex® Classe I.
Ngjyrë e zezë.
Masa S/M (42-44)
Perimetri i belit 68 – 80 cm
Perimetri i vitheve 94 – 106 cm

Përdorimi:

Korseja vishet 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoret pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në temperaturë jo më të lartë se 40 ˚ C.
Nuk behet proçesi i centrifugës.
Nuk vendoset në tharësen e rrobave.
Nuk hekuroset.

Përbërësit:

Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Caffeine, Laminaria Digitata Powder.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Panty Ventre Piatto”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by