Guam Snellin-Calo

0 Orders
#Guam 037
In stock
4,550L

Description

Guam Snellin-Calo

Suplement ushqimor me bazë bimore në formën e solucionit oral që nxit metabolizmin dhe synon rivendosjen e peshës normale trupore.

Përmban:
-algën Wakame, e pasur me vitaminat A, C, E, K dhe minerale si jod, hekur kalçium. është vënë re që ka një ndikim pozitiv në humbjen e peshës trupore;
-guarana, përmban kafeinë, fibra vegjetale, pektinë, mucilagje dhe dekstrinë;
-limon, i pasur me vitaminë C me veti antioksiduese. Prania e limonit është e domosdoshme në rastet kur janë të pranishme në organizëm depozitime të kalçiumit.

Nuk përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato që ushqejnë me gji.
I përshtatshëm për veganë.
Pa gluten.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.

Përdorimi:

Rekomandohet të pihet 1 flakon në mëngjes, i tretur në një gotë me ujë ose lëng tjetër.

Përbërësit
principe aktive:
portokall i hidhur, finok, taraxacum officinale, limon, guarana, cola acuminata, shegë, alga Wakame

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Snellin-Calo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by