Guam Tourmaline Crema Liporiducente FIR Cosce – Glutei

0 Orders
#Guam 041
Out of stock
4,160L

Out of stock

Description

Guam Tourmaline Crema Liporiducente FIR Cosce – Glutei

Krem që ka për qëllim:
-të pakësojë celulititn;
-të zvogëlojë masën dhjamore.

Tourmalina është një mineral që ka aftësi të absorbojë nxehtësinë e trupit dhe ta shndërrojë atë në FIR (rrezatim infra i kuq me gjatësi vale të madhe), duke përmirësuar njëkohësisht mikroqarkullimin e gjakut.

Kafeina ka veprim lipolitik (shkrin indin dhjamor), kurse kombinimi i ekstrakteve të betullës, ederës me gështënjën dhe bimë të tjera favorizon mikroqarkullimin dhe pakëson celulitin.
Algat Guam njihen për vetitë e tyre rimeneralizuese, kundërshtojnë celulitin dhe fenomenin e plakjes së lëkurës.

I testuar klinikisht.
I testuar për nikel.
Pa ngjyrues sintetikë.

Përdorimi:

Aplikohet një sasi e konsiderueshme e produktit në zonat e interesuara të trupit dhe masazhohet deri në absorbim të plotë.
Rekomandohet të përdoret 1 ose 2 herë në ditë për të paktën 1 muaj rresht.
Pas aplikimit do ndjeni nxehtësi dhe një ndjesi pickimi në zonën ku është përdorur kremi. Kjo ndjesi zgjat për ak minuta dhe varet nga sasia e kremit të përdorur.

Përbërësit:

Alghe Guam,
estratti di fucus vesiculosus, laminaria digitata, edera, ippocastano e betulla,Caffeina, Tormalina

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Tourmaline Crema Liporiducente FIR Cosce – Glutei”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by