Guam Tourmaline Fangocrema Pancia e Girovita

0 Orders
#Guam 043
In stock
3,120L

Description

Përshkrimi

Formulim që ka për qëllim të pakësojë masën dhjamore në zonën e barkut dhe belit, dhe të rrisë elasticitetin dhe tonicitetin e lëkurës.
Në sajë të pranisë së tourmalinës krem-balta ka aftësi të absorbojë nxehtësinë e trupit dhe ta shndërrojë atë në FIR (rrezatim infra i kuq me gjatësi vale të madhe), duke përmirësuar kështu mikroqarkullimin.

Krem-balta ndikon dhe në pakësimin e celulitit me dy mënyra:
– ul sasinë e lipideve;
– forcon shtresën epiteliale të lëkurës.

I testuar për nikel.
Nuk përmban ngjyrues sintetikë.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet krem-balta në zonat e interesuara dhe masazhohet lehtësisht deri në absorbim të plotë nga lëkura.
Pas aplikimit shihet një skuqje e lehtë dhe një ndjesi pickimi në zonat ku është aplikuar produkti.
Nuk rekomandohet për lëkurë shumë të ndjeshme.
Shmanget aplikimi në lëkurë të irrituar, me plagë si dhe në mukoza.
Shpëlahen duart me ujë të bollshëm pas aplikimit të produktit.

Përbërësit

Alghe Guam
(Fucus Vesiculosus), Tormalina, Caffeina, Carnitina, Spirulina platensis, Isoflavoni da soia

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Tourmaline Fangocrema Pancia e Girovita”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by