Guam Tourmaline Fangodoccia Termico

0 Orders
#Guam 042
In stock
4,160L

Description

Përshkrimi

Trajtim intensiv për lëkurën e trupit, me veti të menjëhershme lipolitike, drenante dhe anti-celulit.

Përmban:
-ekstraktet e algave Guam, me veti anti celulit;
-turmalinën e mikronizuar, që ka veti të absorbojë nxehtësinë e trupit dhe ta shndërrojë atë në FIR (rreze infra të kuqe të largëta) të nevojshme për qelizat dhe indet.

Pa parabene.
Pa PEG.
Pa silikon.
Pa parafinë.
Pa lanolinë.
Pa ngjyrues sintetikë.

Përdorimi

Njomet trupi me ujë të ngrohtë dhe aplikohet balta, duke e masazhuar për pak minuta (2-3minuta).
Shpëlahet me ujë të bollshëm.
Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në javë.
Nëse gjatë aplikimit ndjeni nxehtësi më tepër seç duhet shpëlajeni trupin me ujë të ftohtë.
Nuk përdoret në fytyrë dhe flokë.
Nuk përdoret në plagë të hapur ose në lëkurë të irrituar.
Nuk përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Përbërësit

ALGA MARINA
INTEGRALE ESSICCATA E FITOESTRATTO, ARGILLA VERDE VENTILATA, SALI MARINI, EDERA FITOESTRATTO, TORMALINA PURA MICRONIZZATA, COMPLESSO RISCALDANTE.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Tourmaline Fangodoccia Termico”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by