Guam Tourmaline Scrub Corpo

0 Orders
#Guam 044
In stock
4,550L

Description

Guam Tourmaline Scrub Corpo

600gr

Skrubi i trupit Guam përmban:
-turmalinën, një mineral i cili ka veti të absorbojë nxehtësinë e trupit dhe ta çlirojë në formën e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR);
-vajra esencialë, që lënë një ndjesi freskie në lëkurë dhe pas shpëlarjes së skrubit.

Skrubi largon papastërtitë dhe qelizat e vdekura të lëkurës.

Lëkura rigjenerohet, hidratohet dhe bëhet më elastike dhe me më shumë shkëlqim.

Përdorimi:

Përzihet skrubi përpara çdo përdorimi.
Aplikohet në lëkurën e njomur paraprakisht dhe masazhohet me lëvizje rrethore.
Lihet për disa minuta dhe shpëlahet deri në largimin e plotë të produktit nga lëkura.
Mos përdor shampo trupi mbas skrubit.
Rekomandohet të përdoret 1 ose 2 herë në javë.

Shmanget kontakti me sytë, mukozat dhe zonat e irrituara të lëkurës.

Përbërësit:

Sali marini, Tormalina Minerale, Alga Laminaria digitata, Alga Fucus vesiculosus, olio di macadamia, olio di avocado, olio di mandorla, oli essenziali di menta piperita, di rosmarino e arancio.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Tourmaline Scrub Corpo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by