Guam TrattamentoAnti-Cellulite No Iodio

0 Orders
#Guam 045
In stock
5,850L

Description

Guam TrattamentoAnti-Cellulite No Iodio

Trajtim kundër celulitit, i bazuar në vetitë natyrale të algës spirulinë, xantinës së përftuar nga ekstraktet e kafes, kakaos, çajit dhe glukozaminoglikaneve.

Pakëson dhe kundërshton formimin e celulitit, si dhe pakëson masën dhjamore.
Hidraton lëkurën, rrit elasticitetin e saj dhe e mban të tonifikuar.

Mund të përdoret dhe gjatë shtatzënisë.
Nuk përmban jod.

Përdorimi:

Aplikohet kremi
në zonat ku është i pranishëm celulitit dhe masazhohet deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.

Përbërësit:

ALGA
SPIRULINA MAXIMA, ESTRATTO DI IPPOCASTANO, GLICOXANTINE

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam TrattamentoAnti-Cellulite No Iodio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by