Guam Upker Shampoo Capelli Colorati

0 Orders
#Guam 050
In stock
2,080L

Description

Guam Upker Shampoo Capelli Colorati

Shampoja ka për qëllim:
-të ruajë për një kohë më të gjatë ngjyrën e flokëve;
-t’u japë flokëve shkëlqim;
-t’i mbrojë nga faktorët mjedisorë dëmtues (veti antioksiduese);
-të ushqejë flokët.

Këtë e arrin në sajë të kombinimit të ekstrakteve të algave me vitamina.
Shampoja ka një pH acid (4-4.5).

Pa SLES.
Pa PEG.
Pa parabene.
I testuar per nikel.

Përdorimi:

Aplikohet shampoja në flokë të thatë, masazhohet skalpi për pak minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit:

Vitamine C, E
ed F, estratti di Alga Undaria pinnatifida, Fucus e Laminaria, Aloe vera, Glicerina, Filtro solare, riflettori di luce.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Guam Upker Shampoo Capelli Colorati”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags

,
Open chat
Powered by