H3 Derma+ Cleansing and Make-up Removal Fluid Face and Eyes

0 Orders
#Gerovital 005
In stock
1,800L

Description

Gerovital H3 Derma+ Cleansing and Make-up Removal Fluid Face and Eyes

200 ml

Pastrues dhe heqës make up për fytyrën dhe sytë

Një formulë fluide që në mënyrë efektive heq make up-in ndërsa pastron dhe tonifikon lëkurën. I përmirësuar me zbutës të butë dhe përbërës qetësues rekomandohet për pastrimin e lëkurës së ndjeshme.Zanthalene është një ekstrakt CO2 i vërtetuar nga Ecocert nga lëvozhgat e frutave të specit Sichuan. Qetëson, zvogëlon ndjesinë e kruajtjes, acarimin dhe shqetësimin e lëkurës së ndjeshme. Provat klinike dhe matjet instrumentale provuan efektin e menjëhershëm lifting dhe veprimin kundër rrudhave.
Vaji i Ullirit heq butësisht papastërtitë dhe rikthen filmin mbrojtës hidrolipidik të lëkurës.

*Testuar dermatologjikisht                                                                                                                                                                       *Hipoalergjik
*Pa paraben

Përdorimi:

Vendosni produktin në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe në mbrëmje. Masazhoni butësisht për të emulguar papastërtitë dhe hiqeni me një pambuk.

Përbërësit:

AQUA, CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, CETEARETH-20, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, STEARIC ACID, PALMITIC ACID ZANTHOXYLUM BUNGEANUM FRUIT EXTRACT, OLEYL ALCOHOL, PARFUM, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUMACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SORBITAN ISOSTEARATE, POLYSORBATE 60, TETRASODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHA.

 

Brand

Gerovital Luxury

Historia e Gerovital lidhet me inovacionin dhe zbulimet e Ana Aslan, e cila është një geriatre dhe gerontologe me famë botërore, e njohur për luftën e saj kundër plakjes. Në vitin 1952 ajo themeloi Institutin Geriatrik të Bukureshtit. Ky institut ishte i pari i këtij lloji në botë dhe u njoh nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Në 1952 Ana Aslan përgatiti Vitaminën H 3 një produkt formula e të cilit bazohej në prokainë e cila deri atëherë ishte përdorur vetëm si një anestetik lokal. Ana Aslan studioi mënyrën në të cilën mund të përdorej prokaina në luftën kundër plakjes Shpejt më pas formula e re kundër plakjes iu besua nga të famshmit studiues në Kompaninë Farmec në Cluj Napoca, për të filluar prodhimin masiv të kremrave kozmetikë kundër rrudhave.

Additional information

Sasia

200 ml

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “H3 Derma+ Cleansing and Make-up Removal Fluid Face and Eyes”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by