Moisturizing 24h

0 Orders
#Frezyderm 003
In stock
2,450L

Description

Moisturizing 24h

Long lasting hydrating cream – 50 ml

Hidratues 24 orësh për fytyrën dhe qafën

Fytyre 50% me e hidratuar edhe 7 ore pas aplikimit

Pa paraben

Krem i bute dhe rifreskues per qafen dhe fytyren. I pasur me ekstrakte bimore dhe ceramide, keto perberes me veprim te shpejte sigurojne hidratim qe zgjat ne kohe dhe nxit prodhimin e kolagjenit. Kremi gjithashtu mbron lekuren nga plakja e parakohshme dhe siguron mbrojtje antioksidante nepermjet mbrojtjes se.

Qe ne perdorimin e pare  lekura ndihet e  rehidruar, e bute dhe me tonus. Kremi ka nje perberje te holle jo vajore qe e bene ate lehtesisht te absorbueshem dhe nje baze perfekte per make up. Nuk  le mbetje.

I testuar dermatologjikisht.

I përshtatshëm për:
  • Hidratim te perditshem per lekurat e te rinjeve  (20+)
  • Lekure e ndjeshme dhe e prirur per tu thare (gjate ndryshimit te stineve)
Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe darkë në lëkurë të thatë dhe të pastër, në fytyrë dhe qafë.

Përbërësit aktiv:

Imperatacylindrica | Cassia Angustifolia | Panthenol: Hidratim
Tripeptides: Redukton shenjat e foto plakjes
Ceramides | Cholesterol: riforcon barrieren e lekures
Antioksidant: Mbron kunder ndotjes se ajrit dhe radikaleve agresive  te lira

 

Brand

Frezyderm

FREZYDERM S.A. u themelua në 1986 nga Z. Anastasios Anastasiou.  FREZYDERM është një partner i ngushtë për shumë specialistë mjekësorë, si pediatër, gjinekologë, dermatologë, dhe në të njëjtën kohë rrit vazhdimisht partneritetin me farmacitë. Përveç se në tregun grek, produktet FREZYDERM janë qenë të suksesshme në shumë tregje ndërkombëtare, midis të cilave renditet edhe tregu ynë.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e ndjeshme, Lëkurë e thatë

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Moisturizing 24h”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by