Hipp Organic Baby Cereal Fine Fruits +6 m

0 Orders
#Hipp 014
In stock
500L

Description

Hipp Mualebi me fruta  250g

Përbërësit: 45% qumësht formule*(hirrë*, vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), qumësht pluhur I skremuar, miell misri, vitamin C, sulfat hekuri, sulfat zinku, vitamin E, niacin, acid pantotenik, vitamin B1, vitamin A, jodur kaliumi, vitamin B6, vitamin B2, acid folik, vitamin K, selenat natriumi, sulfat bakri, vitamin D, biotin) semolina, hirrë, 13% fruta* (koncentrat nga lëngu I mollës, koncentrat nga lëngu I dardhës, banane, pjeshkë), qumësht pluhur I skremuar, miell orizi, karbonat kalciumi, ekstrakt molle, ekstrakte portokalli, vitamin B1, vitamin A, vitamin D.

* prodhim organik

*Vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese

Përdorimi: Eshtë e rëndësishme për shëndetin e foshnjes suaj ti kushtoni vëmëndje sasisë dhe përgatitjes.

Gjithmonë ushqeheni foshnjen tuaj me lugë.

Mbylleniqesen pas çdo përdorimi, vendoseni në vend të pastër dhe në temperaturë ambjenti.

Të përdoret brenda 3-4 javë.

Bëni kontrolle të vazhdushme dentare pas daljes së dhëmbëve të parë. Rekomandohet të përdoret për foshnje nga 6 muaj.

Përgatitja:

1.Vloni ujin dhe e lini të ftohet deri në 50°C.

2.Vendosni sasinë e rekomanduar të mualebisë (sipas tabelës) në një enë.

3.Shtoni ujin e vluar sipas tabelës dhe përzieni.

4.Lëreni të arrijë konsistencën e duhur para se ta konsumoni. Kontrolloni temperaturen.

Pa sheqer të shtuar , pa aromatizues, pa ngjyrues, pa konservant.

*sheqernat janë natyrale të përbërësve të formulës

*të përcaktuara sipas ligjit.

Data e prodhimit dhe skadencës: Shiko në paketim

Brand

HiPP

Për katër breza, familja Hipp ka shkuar pak më tej për t'u kujdesur për gjërat e vogla të jetës; gjërat që ne besojmë kanë vërtet rëndësi. Kjo është arsyeja pse Hipp janë pionierët në produktet organike dhe në bujqësi të qëndrueshme për mbi 60 vjet, për të ushqyer të vegjlit dhe për të mbrojtur të ardhmen e tyre, sepse Hipp ka ditur gjithmonë se puna me Nënën Natyrë është më e mira për planetin.

Additional information

Formulimi

Grup-mosha

I përshtatshëm për

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hipp Organic Baby Cereal Fine Fruits +6 m”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by