Hydrance Legere

0 Orders
#Avene 090
In stock
3,200L

Description

Avene Hydrance Legere

Emulsion Hydrante

40 ml

Ndihmon në parandalimin e avullimit të ujit nga lëkura.
Absorbon vajin e tepërt.
Qetëson shqetësimin e zakonshëm me lëkurën e dehidratuar.

Përdorimi:
Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit.

*Çdo ditë
*Për lëkurë të kombinimi
*Zgjat 60 ditë

Ingredientët:

AVENE THERMAL SPRING WATER, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, C14-22 ALCOHOLS, DIMETHICONE, ISOCETYL STEAROYL STEARATE, TRIETHYLHEXANOIN, 1,2-HEXANEDIOL, POLYMETHYL METACRYLATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZOIC ACID, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, FRAGRANCE, HYDROETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHYTOSTEROLS, POLYSORBATE 60, SCLEROTIUM GUM, SODIUM HYDROZXIDE, SORBITAN ISOSTEARATE, SQUALANE, WATER.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

Sasia

40 ml

Tipi i lëkurës

Lëkurë mikse

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hydrance Legere”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by