Inthense Body Blossom Burro Fondente

0 Orders
#
In stock
4,420L

Description

Inthense Body Blossom Burro Fondente

200ml

GUAM Inthenso Dark Body Butter Blossom është një produkt novator dhe origjinal i formuluar posaçërisht me përbërës natyralë dhe me një cilësi të pasur dhe me trup të plotë. Përzihet me ngrohtësinë e lëkurës, duke lëshuar një aromë të këndshme të freskët dhe me lule që e bën masazhin intensiv dhe kënaqës. Përmban ekstrakte të Algave Guam, Gjalpë Shea dhe një përzierje dyllash të çmuara natyrore që ushqejnë thellësisht lëkurën, duke ndihmuar në parandalimin e rënies së lëkurës. Me veprimin e tij forcues dhe elastikues, ai sjell ton dhe qëndrueshmëri në epidermë.

 

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by