Jointace Collagen

0 Orders
#Vitabiotics 005
In stock
2,500L

Description

Jointace Collagen

Suplement me kolagjen dhe glukozaminë për kockat dhe artikulacionet 30 tableta.

Kolagjeni është një proteinë që gjendet në disa inde lidhore të trupit si: kockat, kartilagjet, tendinat dhe enët e gjakut. Ky formulim kombinon vitaminat, mineralet dhe elementët e nevojshëm për personat që merren me aktivitet fizik, që kanë një jetë tepër aktive dhe për personat e moshuar. Përmban: -kolagjen tip II të hidrolizuar (përthithje më e mirë); -glucosaminë në formën e kripës së kaliumit; -kondroitinë në formë të molekulës me peshë molëkulare të vogël; -vitaminë C, që merr pjesë në sintezën e kolagjenit; -bakër, i nevojshëm për kërcet; -zink,vitaminë D dhe magnez që janë pjesë e kockave. Nuk përmban ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa gluten. Pa laktozë. Pa maja. Nuk testohet në kafshë. Pa ngjyrues artificialë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë sëmundje tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.

Përdorimi: Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Av. per 2 tablets % EC NRV* Collagen Type II Complex 300 mg – Glucosamine Sulphate KCl† 1000 mg – Chondroitin Sulphate† 100 mg – Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400 Vitamin E 40 mg α-TE 333 Vitamin C 60 mg 75 Folic Acid 400 µg 200 Vitamin B12 20 µg 800 Zinc 10 mg 100 Copper 1000 µg 100 Manganese 4 mg 200 Selenium 120 µg 218 Ginger Root Extract equivalent to: 80 mg – *NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram mg = milligram, IU – International Units, †USP – United States Pharmacopeia.
Glucosamine Sulphate (from Crustacean) (as Potassium Chloride) USP†, Bulking Agent: Maltodextrin, Type II Collagen, Microcrystalline Cellulose, Chondroitin Sulphate Sodium (from Fish) USP†, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate)(from Soya), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate. †USP = United States Pharmacopeia.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten, pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jointace Collagen”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by