Jointace Rose Hip

0 Orders
#Vitabiotics 007
In stock
2,500L

Description

Jointace Rose Hip

Suplement ditor për kockat dhe artikulacionet 30 tableta

Për kryerjen një aktiviteti fizik, pavarësisht intensitetit të tij, është e rëndësishme pasja e kockave, artikulacioneve, kartilagjeve normale dhe të padëmtuara. Jointace Rose Hip kombinon ekstraktet e trëndafilit të egër, me MSM dhe një sërë mineralesh të rëndësishme për pasjen e kockave normale. Në bazë te studimeve laboratorike është vënë re që MSM-ja ka veti anti-inflamatore dhe antioksiduese. Ajo përmban squfur, i cili merr pjesë në sintezën e kolagjenit dhe glukozaminës. Ekstraktet e trëndafilit të egër përmbajnë polifenole dhe antociane, që mendohet se pakësojnë inflamacionin dhe parandalojnë dëmtimet e artikulacioneve. Trëndafili i egër është i pasur dhe me vitaminë C, një substancë me veti antioksiduese dhe e nevojshme për sintezën e kolagjenit. Pa gluten. Pa laktozë. Pa maja. Pa konservues. Pa ngjyrues artificialë. Jointace nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihen 2 tableta në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV* Glucosamine Sulphate 2KCl† 1000 mg – Methyl Sulfonyl Methane 500 mg – Rose Hip Extract 100 mg – Chondroitin Sulphate† 100 mg – Ginger Root Extract eq. to 80 mg – Vitamin D3 (800 IU) 20 µg 400 Vitamin C 60 mg 75 Folic Acid 400 µg 200 Vitamin B12 20 µg 800 Zinc 10 mg 100 Copper 1000 µg 100 Manganese 4 mg 200 Selenium 120 µg 218 *NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia
Glucosamine Sulphate USP† (as Potassium Chloride) (from Crustacean), Methyl Sulphonyl Methane, Microcrystalline Cellulose, Maltodextrin, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxide]), Chondroitin Sulphate Sodium USP† (from Fish), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Rose Hip Extract, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten, pa laktozë

Veprim

anti-inflamator, antioksidues

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jointace Rose Hip”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by