Korff Sun Secret Body Lotion SPF 50+

0 Orders
#Korff 071
In stock
2,688L

Description

Përshkrimi

Formulim i përshtatshëm për persona me lëkurë të ndjeshme, ton të lehtë dhe mesatar.
Me teksturë të lehtë që absorbohet shpejt nga lëkura.
Ka për qëllim:
-të mbrojë lëkurën nga ekspozimi për një kohë të gjatë në diell;
-të parandalojë formimin e rrudhave;
-të kundërshtojë dukurinë e foto-plakjes;
-të hidratojë lëkurën;
-të ruajë nxirjen.
Kjo arrihet në sajë të kombinimit të kompleksit DNS-Safe me faktorin mbrojtës SPF 50 dhe substancave me veti hidratuese.
Jo komedogjenik.
Rezistent ndaj ujit.
Pa derivate të grurit.
I testuar dermatologjikisht dhe klinikisht.
I testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para
ekspozimit në diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Phenylbenzimidazole Sulfonic  Acid, VP/Eicosene Copolymer, Polysilicone-15, Titanium Dioxide (nano), Ceteareth-25, Ceteth-2, Decyl Oleate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Polyester-7, Phenoxyethanol , Squalane, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Cyclopentasiloxane, Pisum Sativum (Pea) Extract, Eriodictyon Californicum Flower/Leaf/Stem Extract, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 60, Dimethicone, Sorbitan Isostearate, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol , Glycerin, Myristyl Alcohol, Sodium Citrate, Potassium Hydroxide, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, o-Cymen-5-ol, Tetrasodium EDTA, Parfum (Fragrance).

Brand

Korff

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Korff Sun Secret Body Lotion SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by