Kripera per pedikyr per hidromasazh

0 Orders
#
In stock
3,250L

Description

Kripera per pedikyr per hidromasazh

100gr

Kripa e detit në kombinim me vajrat pastron në mënyrë efektive dhe butësisht lëkurën nga qelizat e vdekura, duke stimuluar rinovimin e qelizave të lëkurës, rinovon dhe përmirëson strukturën dhe ngjyrën e lëkurës

Si të përdorni: Shpërndani 4-5 lugë kripë deti të koncentruar në një banjë para se të zhyteni. Pas banjës, për të zgjatur kënaqësinë, rekomandohet të mbështilleni me një bathrobe dhe të shtriheni për disa minuta. Përsëriteni 2-3 herë në javë.

Përbërësit aktivë: alga deti GUAM®, ujë deti i pastruar, vajra esencialë limoni, nenexhik dhe livando, kripë deti.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by