DAYGIN Lavanda vaginale monouso

0 Orders
#Daygin 002
In stock
2,750L

Description

Daygin Lavanda vaginale monouso

5 flakone x 100 ml + 5 kanjula

Testuar klinikisht dhe kontrolluar mikrobiologjikisht. Pa surfaktantë jonikë ose amfoterikë dhe në pH fiziologjik .
Për një veprim antimikrobik:
– për të parandaluar infeksionet e përsëritura dhe / ose rikthyese;
– ndihmës në terapitë lokale;
– në prani të sekrecioneve ;
– në kontekstin e përdorimit të kontraceptivëve hormonalë dhe mekanikë;
– në fund të ciklit menstrual.
Në menopauzë:
– për të rivendosur aciditetin fiziologjik vagjinal;
– për të nxitur një veprim hidratues në mukozën e vaginës.
Në shtatzëni (sipas mendimit të gjinekologut)

Përdorimi :

Bëni një larje në ditë ose sipas këshillës së mjekut, mundësisht në mbrëmje para se të flini. Prisni majën e kapakut, vendosni kanulën në qafën e shishes dhe futni kanilën në vaginë për afërsisht gjysmën e gjatësisë së saj. Butësisht shtypni shishen derisa tretësira të dalë plotësisht. Hiqni kanulën dhe hidhni atë. Pa shpëlarje.

Kundërindikimet :
Përdorimi i livandos duhet të shmanget në pacientët me histori mbindjeshmërie ndaj ndonjë prej përbërësve të tij. Nëse keni dyshime, informoni mjekun tuaj para se të përdorni produktin.

Kujdes :
Në rast të kontaktit me sy, shpërlajeni me ujë.
Përdorni vetëm në mukozën e paprekur.
Nëse keni dyshime ose nëse jeni shtatzënë, këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni produktin.
Mbajeni larg fëmijëve.
Mos e përdorni produktin nëse shishja është dëmtuar.

Ingredientët :

Klorheksidinë diglukonat; ekstrakt glicerine të farave grejpfrut; ujë i kamtiluar i distiluar; acid laktik; fenoksietanol; acid benzoik; acid dehidroacetik; PEG40 vaj pluhur i hidrogjenizuar; Disodium EDTA; parfum; ujë.

Brand

Daygin

Additional information

Sasia

5 x 100 ml

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DAYGIN Lavanda vaginale monouso”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by