Lierac Double Cleansing Balm in Oil

0 Orders
#Lierac 012
Out of stock
2,750L

Out of stock

Description

Lierac Double Cleansing Balm in Oil

Pastrues vajor për lëkurë të thatë

120 ml

Formulim në trajtë balsami që në kontakt me ujin shndërrohet në vaj e pastaj në qumësht, për pastrim me veprim të dyfishtë, në sipërfaqe dhe në thellësi:

-në sipërfaqe – heq make-up-in dhe pastron lëkurën nga ndotësit e jashtëm;

-në thellësi – largon yndyrën dhe djersën e tepërt dhe eleminon qelizat e vdekura.

Veprimi eksfoljues dhe pastrues arrihet në sajë të enzimave me veprim eksfoliues, kompleksit ”micro-magnet” që kap papastëritë dhe acidit laktik në përmbajtje.I pasur me acid hialuronik, me veprim hidratues dhe anti-age.Me vaj të kamelias me efekt zbutës dhe ekstrakt të zambakut të ujit me efekt mbrojtës.Aromë e freskët femërore, kombinim i jaseminit, gardenias së bardhë dhe lules së lotusit.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë të thatë.Emulsifikohet me pak ujë, masazhohet dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit:

Caprylic / capric triglyceride. C10-18 triglycerides. PEG-6 caprylic / capric glycerides. Aqua / water / water. Glycerin. Glyceryl behenate. Glyceryl stearate. Hydrogenated castor oil. Camelia oleifera seed oil. Cetyl alcohol. Propylene glycol. Cetyl stearate. Isostearyl isostearate. Potassium cetyl phosphate. Stearic acid. Propanediol. Glycolic acid. Lactic acid. Malic acid. Tocopherol. Sodium dilauramidoglutamide lysine. Sodium hyaluronate. Nymphaea alba flower extract. Ananas sativus (pineapple) fruit extract. Carica papaya (papaya) fruit extract. Citrus aurantium dulcis (orange) fruit extract. Phenoxyethanol. Potassium sorbate. CI 14700 / Red 4. Perfume and Fragrance.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Double Cleansing Balm in Oil”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by