Lierac Foaming Cream Double Cleanser

0 Orders
#Lierac 014
In stock
2,500L

Description

Lierac Foaming Cream Double Cleanser

Krem pastrues për fytyrën, me efekte të dyfishtë, për lëkurë mikse.

150 ml

Formulim me veprim të dyfishtë, për pastrim në sipërfaqe dhe në thellësi:

-në sipërfaqe – heq make-up-in dhe pastron lëkurën nga ndotësit e jashtëm;

-në thellësi – largon yndyrën dhe djersën e tepërt dhe eleminon qelizat e vdekura.

Veprimi eksfoljues dhe pastrues arrihet në sajë të enzimave me veprim eksfoliues, kompleksit ”micro-magnet” që kap papastëritë dhe acidit laktik në përmbajtje. I asur me acid hialuronik, me veprim hidratues dhe anti-age. Me ekstrakt tezambakut të ujit që kanë efekt mbrojtës.Lëkura pastrohet plotësisht dhe fiton një ndjesi freskie.

Përbërësit:

Aqua / water / eau. Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil. Sorbitan sesquicaprylate. Cocamidopropyl betaine. Sodium lauroyl sarcosinate. Polyacrylate-33. Glycerin. Sucrose cocoate. Parfum / Fragrance. Sodium chloride. Thriethanolamine. Cetyl alcohol. Caprylic glycol. Propylene glycol. Coconut acid. Lactic acid. Ethylhexylglycerin. Cetyl stearate. Isostearyl. Isostearate. Potassium cetyl phosphate. Stearic acid. Tetrasodium edta. Prpanediol. Glycolic acid. Malic acid. Tocopherol. Sodium. Dilauramidoglutamide lysine. Sodium hyaluronate. Nymphaea alba flower extract. Ananas sativus (pineapple) fruit extract. Carica papaya (papaya) fruit extract. Citrus aurantium dulcis (orange) fruit extract. Phenoxythanol. Chlorphenesin. Sodium benzoate. Potassium sorbate. CI 17200/RED 33.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë mikse

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Foaming Cream Double Cleanser”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by