Lierac Hydragenist Mat Moisturizing Oxygenating Cream-Gel

0 Orders
#Lierac 037
Out of stock
6,350L

Out of stock

Description

Lierac Hydragenist Mat Moisturizing Oxygenating Cream-Gel

Xhel-krem ushqyes e hidratues për lëkurë normale në mikse

50ml

Formulim, i cili ushqen lëkurën, i jep asaj një pamje mat dhe zbeh rrudhat.Me kompleksin Hydra O2 në përmbajtje, të përbërë nga kombinimi i përbërësve të mëposhtëm:– Biomimetik oksigjen – një kompleks me origjinë vullkanike i pasur me magnez që imiton efektin e oksigjenit në nxitjen e metabolizmit dhe hidratimin e lëkurës;– Acid hialuronik, qe ka veti të mbajë ujin në sasi shumë më të madhe se pesha e tij, duke rritur hidratimin e lëkurës.-Kompleks vitaminash e mineralesh dhe ekstrakt të gjethes së bimës Vermonia që ushqejnë lëkurën.I pasur me pluhurin e imët të orizit dhe substanca matifikuese me efekt soft focus.Ekstraktet ujore te trëndafilit, jasminës dhe gardenias i japin këtij balsami një aromë të këndshme dhe lënë në lëkurë një ndjesi freskie.Pa parabene.Jo komedogjenik.I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë.

Përbërësit:

AQUA / WATER / EAU. GLYCERIN. DIMETHICONE. ALCOHOL DENAT .. POLYAMIDE-5. Squalane. AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP COPOLYMER. ROSA DAMASCENA FLOWER WATER. Dimethiconol. PARFUM / FRAGRANCE. UREA. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. GLUTAMIC ACID. PHENOXYETHANOL. Chlorphenesin. HYDROLYZED SWEET ALMOND PROTEIN. GLYCINE. ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. Tromethamine. SODIUM PCA. ORYZA SATIVA (RICE) STARCH. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCL. CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE. XANTHAN GUM. PENTYLENE GLYCOL. SODIUM LACTATE. SODIUM HYALURONATE. MAGNESIUM ASPARTATE. ZINC GLUCONATE. TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE. TOCOPHEROL. CITRIC ACID. VERNONIA APPENDICULATA LEAF EXTRACT. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL. SODIUM BENZOATE. PROPYLE

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Lëkurë mikse

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Hydragenist Mat Moisturizing Oxygenating Cream-Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by