Lierac Hydragenist Moisturizing Cream Oxygenating Replumping

0 Orders
#Lierac 039
Out of stock
6,350L

Out of stock

Description

Lierac Hydragenist Moisturizing Cream Oxygenating Replumping

Krem hidratues dhe oksigjenues për lëkurë shumë të thatë

50ml

Krem për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë, që ka si qëllim kryesor të ushqejë lëkurën dhe t’i rikthejë asaj gjendjen normale të hidratimit.Zbut rrudhat e para dhe i jep lëkurës një ndjesi freskie.Këtë e arrin në sajë të kompleksit Hydra O2, të përbërë nga kombinimi i përbërësve të mëposhtëm:

– Biomimetik oksigjen – një kompleks me origjinë vullkanike i pasur me magnez që imiton efektin e oksigjenit në nxitjen e metabolizmit dhe hidratimin e lëkurës;

– Acid hialuronik, qe ka veti të mbajë ujin në sasi shumë më të madhe se pesha e tij, duke rritur hidratimin e lëkurës

.-Kompleks vitaminash e mineralesh dhe ekstrakt të gjethes së bimës Vermonia që ushqejnë lëkurën.

Ekstraktet ujore te trëndafilit, jasminës dhe gardenias i japin këtij kremi një aromë të këndshme.Ditë pas dite lëkura fiton shkëlqimin e humbur.Pa parabene.Jo komedogjenik.I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë.

Përbërësit:

Aqua/Water/Eeau,Glycerin, Betaine, Dimethicone, Beheneth-25, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Cetearyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Sodium Polyacrylate, Palmitic Acid, Synthetic Fluorphlogopite, Sodium Hyaluronate, Stearic Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Isohexadecane, Urea, Hydrogenated Vegetable Oil, Hydrolyzed Sweet Almond Oil Protein, Glycine, Xanthan Gum, Sodium PCA, Citric Acid, Polysorbate-60, Panthenol, Pyridoxine HCL, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Sodium Lactate, Vernonia Appendiculata Leaf Extract

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Hydragenist Moisturizing Cream Oxygenating Replumping”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by