Lierac Hydragenist Moisturizing Morning Mist

0 Orders
#Lierac 026
In stock
4,200L

Description

Lierac Hydragenist Moisturizing Morning Mist

Locion hidratues për aplikim në mëngjes

100ml

Fomulim ushqyes dhe oksigjenues, që realizon hidratim të thellë të lëkurës në mëngjes.Kombinimi i ekstrakteve të bimës rhodiola me kompleksin Hydra O2 që përbëhet nga:

– Biomimetik oksigjen – një kompleks me origjinë vullkanike i pasur me magnez që imiton efektin e oksigjenit në nxitjen e metabolizmit dhe hidratimin e lëkurës;

– Acid hialuronik, qe ka veti të mbajë ujin në sasi shumë më të madhe se pesha e tij, duke rritur hidratimin e lëkurës.

-Kompleks vitaminash e mineralesh dhe ekstrakt të gjethes së bimës Vermonia që ushqejnë lëkurën.

Lëkura zbutet dhe shenjat e lodhjes pakësohen.Absorbohet lehtësisht dhe lë një ndjesi freskie.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjesnë fytyrën e larë paraprakisht.

Përbërësit:

Aqua(Water), glycerin,rose damascena flower water, propylene glycol, acrylate/beheneth-25 methacrylate copolymer, peg-40 hydrogenated castor oil, urea, tromethamine, pentylene glycol, hydrolyzed sweet almond protein, glycine, tatrasodium edta, guar, hydroxypropyltrimonium chloride, sodium pca, magnesium aspartate, zinc gluconate, panthenol, pyridoxine HCL, sodium laureth sulfate, sodium lactate, sodium hyaluronate, citric acid, tocopherol, vernonia appendiculate leaf extract, copper gluconate, rhodiola rosea root extract, citrus aurantium dulcis (orange) juice, phenoxyethanol, chlorphenesin, sodium benzoate, potassium sorbate, parfum/fragrance.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Hydragenist Moisturizing Morning Mist”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by