Lierac Hydragenist Moisturizing Rescue Balm

0 Orders
#Lierac 035
In stock
6,350L

Description

Lierac Hydragenist Moisturizing Rescue Balm

Balsam ushqyes për lëkurë të thatë

50ml

Balsam hidratues, ushqyes e riparues. Ushqen në thellësi, zbut lëkurën dhe zbeh rrudhat.Këtë e arrin në sajë të kompleksit Hydra O2, të përbërë nga kombinimi i përbërësve të mëposhtëm:

– Biomimetik oksigjen – një kompleks me origjinë vullkanike i pasur me magnez që imiton efektin e oksigjenit në nxitjen e metabolizmit dhe hidratimin e lëkurës;

– Acid hialuronik, qe ka veti të mbajë ujin në sasi shumë më të madhe se pesha e tij, duke rritur hidratimin e lëkurës.

-Kompleks vitaminash e mineralesh dhe ekstrakt të gjethes së bimës Vermonia që ushqejnë lëkurën.

Uji i trëndafilit, jasminës dhe gardenias i japin balsamit një aromë të këndshme, por të lehtë.Ditë pas dite lëkura fiton freskinë e humbur.Pa parabene.Jo komedogjenik.I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në lëkurën e pastruar paraprakisht.

Përbërësit:

Eau, glycerin, alcoholdenat, hydrolyzed sweet almond protein, citrus aurantium dulcis (orange) juice, vernonia appendiculata, leaf extract, tocopherol, ananas sativus (pineapple) fruit extract, carica papaya (papaya), fruit extract, citrus, aurantium dulcis (orange) fruit extract, helianthus annuus (sunflower) seed oil.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Hydragenist Moisturizing Rescue Balm”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by