Lierac Hydragenist Moisturizing Serum

0 Orders
#Lierac 038
In stock
6,770L

Description

Lierac Hydragenist Moisturizing Serum

Serum hidratues për çdo lloj lëkure

30ml

Fomulim që ushqen lëkurën dhe zbeh rrudhat e para.Me kompleksin Hydra O2 në përmbajtje, të përbërë nga kombinimi i përbërësve të mëposhtëm:– Biomimetik oksigjen – një kompleks me origjinë vullkanike i pasur me magnez që imiton efektin e oksigjenit në nxitjen e metabolizmit dhe hidratimin e lëkurës;– Acid hialuronik, qe ka veti të mbajë ujin në sasi shumë më të madhe se pesha e tij, duke rritur hidratimin e lëkurës.-Kompleks vitaminash e mineralesh dhe ekstrakt të gjethes së bimës Vermonia që ushqejnë lëkurën.Ekstraktet ujore te trëndafilit, jasminës dhe gardenias i japin këtij serumi një aromë të këndshme dhe lënë në lëkurë një ndjesi freskie.Pa parabene.Jo komedogjenik.I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë.Mund të përdoret i vetëm ose së bashku me kremin Hydragenist.

Përbërësit:

Aqua/Water/Eau,Propanediol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat, Cyclohexasiloxane, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Urea, Sodium Hyaluronate, Dimethiconol, Parfum/Fragrance, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Glycine, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Sodium PCA, Panthenol, Pyridoxine HCI, Sodium Lactate, Potassiu Gluconate, Magnesium Gluconate, Calcium Gluconate, Copper Gluconate, Menthoxypropanediol, Tromethamine, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Vernonia Apendiculata Leaf Extract, Tocopherol, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Malic Acid Citric Acid, Glycolic Acid, Lactic Acid, Pentylene

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Hydragenist Moisturizing Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by