Lierac Hydragenist SOS Rescue Oxygenating Balm

0 Orders
#Lierac 040
Out of stock
6,350L

Out of stock

Description

Lierac Hydragenist SOS Rescue Oxygenating Balm

Balsam hidratues dhe oksigjenues për lëkurë të dehidratuar

50ml

Formulim, i cili ka për qëllim të ushqejë lëkurën dhe t’i rikthejë asaj gjendjen normale të hidratimit. Rigjeneron barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e ushqen atë në thellësi, duke minimizuar rrudhat e imëta.Këtë e arrin në sajë të kompleksit Hydra O2, të përbërë nga kombinimi i përbërësve të mëposhtëm:

– Biomimetik oksigjen – një kompleks me origjinë vullkanike i pasur me magnez që imiton efektin e oksigjenit në nxitjen e metabolizmit dhe hidratimin e lëkurës;

– Acid hialuronik, qe ka veti të mbajë ujin në sasi shumë më të madhe se pesha e tij, duke rritur hidratimin e lëkurës.

-Kompleks vitaminash e mineralesh dhe ekstrakt të gjethes së bimës Vermonia që ushqejnë lëkurën.Konsistenca në formë balsami dhe gjalpi Shea në përmbajtje e bëjnë ideal për lëkurën e thatë. I pasur me faktorë hidratues natyralë dhe glicerinë vegjetale që forcojnë hidratimin dhe zbusin lëkurën.

Ekstraktet ujore te trëndafilit, jasminës dhe gardenias i japin këtij balsami një aromë të këndshme dhe lënë në lëkurë një ndjesi freskie.Pa parabene.Jo komedogjenik.Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë.

Përbërësit:

aqua glyceirn,cyclopentasiloxane, betaine, dimethicone, cyclohexasiloane, polyacrylamide, sodium hyaluronate, peg-20 methyl glucos sesquistearate, urea acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, c13-14 isoparaffin, parfum, tromethamine, camellia oleifera seed oil, jasminum officinale flower extract, caprylic/capr

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Hydragenist SOS Rescue Oxygenating Balm”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by