Lierac Lumiologie Day and Night Dark Spot Correction Double Concentrate

0 Orders
#Lierac 015
In stock
6,590L

Description

Lierac Lumiologie Day and Night Dark Spot Correction Double Concentrate

Trajtim dite dhe nate kundër njollave të errëta të lëkurës

30 ml

Formulim i dyfishtë, i përbërë nga dy formula, një trajtim dite dhe një trajtim nate, me qëllim korrigjimin dhe zhdukjen e njollave të errëta në lëkurë.

Frmula e ditës me efekt anti-oksidues dhe parandalues, përmban vitaminat E dhe B3. Formula e natës me efekt peeling dhe rigjenerues, përmban 7 hidroksi acide (acid glikolik, acid salicilik, acid laktik, acid piruvik, acid citrik, acid malik dhe acid tartarik), të cilët nxisin rigjenerimin qelizor dhe pakësojnë sasinë e melaninës në sipërfaqe të lëkurës.Me vetëm disa aplikime njollat zbehen dhe bëhen më pak të dukshme.Ekstraktet bimore në përmbajtje sigurojnë një aromë të lehtë dhe të këndshme.

Përdorimi

Formula e dites aplikohet ne mengjes, ne lekure te pastruar, duke evituar zonen e rreth syve. Ne darje be te njejten menyre aplikohet formula e nates.

Përbërësit:

Day formula: Aqua(Water Eau), isodecyl Neopentanoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Squalane, Glycerin, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Stearoyl Glutamate, Alcohol Denat, Caprylic/Capric Triglyceride, Plantago Lanceolata Leaf Extract, Pancratium Maritimum Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate VP Copolymer, Tromethamine, Ethyl Linoleate, Hexyl Resorcinol, Microcristalline Cellulose, Propylene Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum, Silica, Cellulose Gum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77019 (Mica), CI 15985 (Yellow 6), CI 14700 (Red 4), Parfum (Fragrance).Night Cream:Aqua (Water Eau), Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Niacinamide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolym

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lierac Lumiologie Day and Night Dark Spot Correction Double Concentrate”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by