Phytolastil Solute Serum

0 Orders
#Lierac 021
In stock
4,650L

Description

Lierac Phytolastil Solute

Stretch Mark Correction Serum/ Serum korrigjues i strijave

75ml

Phytolastil Solute është një formulim i përqëndruar, i përshtatshëm për të korrigjuar strijat ekzistuese kur janë në fazën inflamatore.

Zbeh strijat ekzistuese (thellësinë, gjatësinë, gjerësinë, ngjyrën) dhe parandalon formimin e strijave të reja. Alchemila, equiseti dhe edera nxisin sintezën e fibrave të elastinës dhe kolagjenit, duke rritur elasticitetin e lëkurës. I përshtatshëm për t’u përdorur gjatë ndryshimeve në peshë, pubertetit dhe shtatzënisë.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në zonat e interesuara dhe masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura. Rekomandohet të përdoret të paktën 8 javë pa ndërprerje.

Përbërësit:

Aqua – AlchemillaVulgaris Extract – Equisetum Arvense Extract – Hedera Helix (Ivy) Extract – Propylene Glycol – Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane – Carbomer – Tromethamine – Polysorbate 80 – Ppg-1-Peg-9 Lauryl Glycol Ether – Cetyl Acetate – Acetylated Lanolin Alcohol – Phenoxyethanol – Methylparaben – Ethylparaben – Propylparaben – Butylparaben –Isobutylparaben.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Phytolastil Solute Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by