Phytolastil 20 flakon x 5 ml

0 Orders
#Lierac 063
In stock
5,920L

Description

Phytolastil 20 flakon x 5 ml

Serum korrigjues i strijave ne pubertet, gravidancë apo nga ndryshimet në peshë.

Laboratorët Lierac kanë qënë të parët që janë interesuar për këtë problem estetik të strijave, për të kërkuar origjinën metabolike, dhe pas punimesh të shumta kërkimore prezantojnë një sinergji fitoterapeutike me bazë Alchemilla-Edera-Equiesto, aktive në biosintezën e fibrave elastike.

Phytolastil është trajtimi i parë i përpunuar për t’i dhënë një përgjigje specifike problemit të strijeve duke favorizuar parandalimin dhe rikthimin.

Ky serum përfaqëson trajtimin intensiv të përdorur për zbutjen e strijeve të konsoliduara (thellësi, gjatësi, gjerësi, ngjyrë) Rezultatet janë më të rëndësishme kur strijet trajtohen në fillimet e tyre.

Përbërës aktiv:

Kompleks ristrukturues Alchemilla, Edera, Equiseto 84%: stimulojnë sintezën e fibrave të kolagjenit dhe të elastinës.

Mënyra e përdorimit:

Aplikohet duke e shpërndarë mbi zonat e prekura (me një masazh të lehtë deri në përthithje optimale) në mëngjes dhe në darkë për të paktën 6-8 javë.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Phytolastil 20 flakon x 5 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by